Master-Net

Kopia zapasowa- backup

Bardzo ważnym elementem w firmie jest bezpieczeństwo zarchiwizowanych danych przed ich utratą. W związku z tym powstało wiele narzędzi backupowych- czyli tworzenie kopii zapasowych. Cyklicznie wykonanie kopii zapasowych zmniejsza ryzyko w razie awarii sprzętu lub działania szkodliwego oprogramowania

Coraz więcej firm przenosi swoje zasoby do chmury. Podstawową zaletą backupu w chmurze jest zewnętrzna infrastruktura, nie musimy się martwić o zakup dodatkowego sprzętu  np. o pamięci przenośnej czy serwera. Kopia danych jest szyfrowana oraz bezpiecznie przechowywana  w centrum danych.

Dzięki kopii zapasowej danych w chmurze nie musimy się martwić o przypadkowe usunięcie plików lub utratę danych

Utrata danych ma bardzo poważne konsekwencje finansowe. Przestój może wystąpić w dowolnym momencie. Nieświadomy pracownik otwierając  zainfekowany  e-mail  może doprowadzić do  awarii sprzętu.

Trochę statystyki

Według Dynamic Technologies awarie sprzętu powodują: 45% całkowitego nieplanowanego przestoju. Następnie następuje utrata zasilania (35%), awaria oprogramowania (34%), uszkodzenie danych (24%), zewnętrzne naruszenia bezpieczeństwa (23%) i przypadkowy błąd użytkownika (20%).

93% firm, które nie wykonuje kopii zapasowej znika z rynku w przeciągu roku od wystąpienia incydentu, związanego z utratą dostępu do danych. Tak przerażającą statystykę w swoim badaniu prezentuje m.in. blog firmy PhoenixAp.

45% użytkowników traci w ciągu roku dane

78% użytkowników nie testuje swoich rozwiązań, nie wiedząc czy w razie awarii odzyskają dane

Czas potrzebny na przywrócenie danych z komputera, który nie był backupowany  waha się od 8 do 20 godzin roboczych

59% kopii zapasowych przechowywanych na zewnętrznych nośnikach, nie jest zabezpieczanych przed dostępem nieupoważnionych osób.

80% użytkowników domowych nie tworzy kopii zapasowych.

72% urządzeń końcowych w firmach nie jest w ogóle backupowanych.

60% przedsiębiorstw nie posiada profesjonalnego rozwiązania do backupu..

a  jedynie 4% użytkowników wykonuje backup codziennie

Tworzenie kopii zapasowej w takiej sytuacji  jest nie tylko polecane, ale także konieczne,   potrzebne i powinno być nieodłącznym procesem w każdej firmie.

Przewiń do góry